576 388 500

EKO-GIPS | blog

Zwyżki możemy podzielić na wiele rodzajów z uwagi na ich przeznaczenie. W trakcie selekcji zwyżki rekomenduje się zapoznanie z poniższym artykułem. Istotne jest, iż podest, zwyżka i podnośnik koszowy są maszynami spełniającymi tożsamą funkcję. Rozróżnienie następuje w przypadku konkretnego zastosowania.

Jaki silnik: elektryk czy klasyczny spalinowy

Ważną różnicą jest to, że podesty, podnośniki koszowe, zwyżki wyposażone mogą być w silniki elektryczne, gdzie energia gromadzona jest w bateriach. Bateria pozwala na pracę podnośnika koszowego przez określony czas, po którym należy albo naładować baterię od nowa, albo wymienić ją na nową.

Inaczej jest w przypadku zwyżek, które wyposażone są w silniki spalinowe. Działają bowiem one jak samochody z silnikiem diesla lub benzynowym. Sam rodzaj silnika spaleniowego w zwyżkach zależy od danego modelu.

Silnik elektryczny w podnośniku koszowym należy wybrać w sytuacji, gdy pracę na wysokości planujemy wykonywać w zamkniętym pomieszczeniu, np. w hali lub budynku. Wynika to z faktu, że silnik elektryczny nie emituje dodatkowego hałasu oraz nie generuje spalin szkodzących zdrowiu, zwłaszcza gdy takie spaliny kondensowane są w zamkniętym pomieszczeniu z ograniczonym dostępem do świeżego powietrza. Z kolei podnośniki koszowe lepiej wykorzystywać do prac na zewnątrz, nieopodal zabudowań, gdzie nie ma problemu z dostępem do benzyny.

W dalszej części publikacji przedstawimy Państwu kolejne różnice między podnośnikami koszowymi. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKO-GIPS

EKO-GIPS | kontakt

EKO-GIPS
NIP: 813-232-30-98

Rzeszów, 35-006
ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 5

+48 576 388 500
+48 603 945 632

jan.cyran [małpa] gmail.com

FORMULARZ KONTAKTOWY