576 388 500

EKO-GIPS | blog

Rozróżniamy wiele różnych podnośników koszowych. Przykładowo: podesty teleskopowe wysuwają się i składają, jak teleskop. Mają one jedno ramię, mogące być wysuniętym nad przeszkodą. Dzięki temu ułatwiają one pracę na wysokości ponad rzeczoną przeszkodą. Różnica między podestem teleskopowym a teleskopowym łamanym sprowadza się do tego, że jedno ramię w podeście teleskopowym zostało podzielone na segmenty. Dlatego taki podest ustawić pod przeszkodą i dostać się dzięki niemu w miejsce nad tą przeszkodą. Na skutek tego zwyżki teleskopowe są przydatnymi w trudno dostępnych miejscach na wysokościach.

Inaczej jest z kolei w przypadku podestów nożycowych, które zbudowane są z wielu par nożyczek połączonych ze sobą. Wykorzystuje się je, aby umożliwić dostęp wielu osób do jednego miejsca tuż nad podestem do pracy, tj. przy mostach, wiaduktach, myciu szyb czy zmianie żarówki.

Podest teleskopowy

Rodzaj podwozia - gąsienicowe czy kołowe

Podłoże decyduje o rodzaju zastosowanego podnośnika koszowego. W przypadku pracy w trudnym terenie, grząskim gruncie, warto rozważyć zastosowanie zwyżki gąsienicowej, aby umożliwić swobodne poruszanie się na obszarze frontu robót. Gąsienice sprawiają, że podnośnik koszowy nie ugrzęźnie w błocie oraz będzie stabilny na śniegu.

Z kolei napęd kołowy zwykły wykorzystywany jest w innych miejscach. Co ważne ma to miejsce na utwardzonym gruncie, ponieważ zwyżka kołowa umożliwia pracę wewnątrz obiektów. W pomieszczeniach często znajdują się powierzchnie, których nie można uszkodzić, dlatego zwyżka kołowa będzie bezpieczniejsza w takim wypadku. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKO-GIPS

EKO-GIPS | kontakt

EKO-GIPS
NIP: 813-232-30-98

Rzeszów, 35-006
ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 5

+48 576 388 500
+48 603 945 632

jan.cyran [małpa] gmail.com

FORMULARZ KONTAKTOWY